ארכיון הקטגוריה: איתור הכספים

בנק לאומי הפסיד במשפט וחוייב לשלם 2,500 ש"ח לעשרות אלפי לקוחות

בית המשפט המחוזי בלוד אישר  הסכם פשרה במסגרת תביעה ייצוגית שהוגשה כנגד בנק לאומי על גביית יתר של ריבית מלקוחות שננקטו נגדם הליכים משפטיים.

בנק לאומי - כספים אבודים

בנק לאומי

על פי כתב התביעה, הבנק גבה מעשרות אלפי לקוחות שננקטו נגדם הליכים משפטיים סכומי כסף חריגים, זאת בניגוד לחוק.

על פי כתב התביעה שהוגשה בשנת 2008 באמצעות עו"ד גיל רון, יעקב אביעד ואהרן רבינוביץ, הבנק חייב בריבית הגבוהה ביותר את כל החייבים, בלי הפרדה ביניהם כמתבקש על פי חוק ובניגוד להוראות בנק ישראל.

לקוחות מאוכזבים של הבנק: "חשבתי שריבית "שוק אפור" קיימת רק בארגוני הפשע, לא האמנתי שאחד משני הבנקים הגדולים מישראל ינהג כך"

לקוחות שבנק לאומי נקט נגדם  הליכים משפטיים בעבר ומעוניינים לברר האם האם הם זכאים, יכולים לעשות זאת בטלפון 03-7538808.

איך עזרנו לאם שכולה ניצולת שואה להשיג את הכספים שלה

במדינת ישראל מוערכים הכספים ללא דורש שנמצאים בבחשבונות בנק רדומים, מלווות בבנק ישראל, פוליסות ביטוח מוקפאות, בקופות גמל ישנות, קרנות פנסיה  וכיו"ב בכ – 15,000,000,000 ש"ח.

רצינו לשתף אתכם בסיפור של לקוחה שלנו, גברת ר., אשה מבוגרת וערירית שלאחר עמל רב ומאמצים מרובים הצלחנו לשמח אותה, ולהשיב לה מחברת הביטוח 34,145 שקלים. השמחה והתודות שגברת ר' העניקה לנו, חיממו מאד את לבנו.

סיפור זה הוא דוגמא לאלפי סיפורים דומים, השונה הוא הסיפור האישי של ר', אם שכולה, אלמנה וניצולת שואה. החיים בישרו לה צער ויגון רב, ולכן סיפור ההצלחה במקרה שלה היה מרגש יותר מכל סיפור אחר!

ר., בת 81, אלמנה ואם שכולה.
החיים זימנו לה לא מעט צער וכאב ואילו היא – מחזירה לחיים מלחמה שערה.
עסוקה בשלה, עם מחשבותיה, רצונותיה ואורח חייה.

באחד הימים התקשרו אליה מחברת "איילי" – "יש עבורך כספים שלא נפדו בחברת ביטוח, שאת זכאית למשוך אותם ואנו מבקשים לפדות אותם עבורך…". לגברת ר., שעברה לא מעט צרות בחיים, עלו בראשה שאלות רבות, "או שמישהו מנסה לעבוד עליי, או שיקחו לי כסף, או שיבקשו כרטיס אשראי, או שרוצים לדעת מה יש לי בדיוק, או שרוצים להיכנס אליי הביתה……." חשבה לעצמה.

"אנו נבצע את תהליך האיתור של הכספים ללא עלות. הכל נבדק ומנוהל על ידי עורך דין  והכספים, כפי שמצוין במפורש בייפוי הכוח שעליו חותמים לקוחותינו, נפדים אך ורק לטובת הלקוח. רק אם נצליח לאתר הכספים  – רק אז נגבה את שכר טרחתנו"

מקץ כארבעה חודשים, הגב' ר' קיבלה צ'ק על סך כ- 34,000 ש"ח מאחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל. התרגשותה והתודות שהרעיפה עלינו חיממו את הלב.

יש דרך אחרת לעשות דברים – להאמין במשהו ולעשות אותו מתוך אותה אמונה – אומנם לא לשם שמים, אנחנו בהחלט מתפרנסים מזה, אך קודם כל להיות שקוף, אמין והוגן. להאמין שאפשר גם אחרת.

חברתנו מזמינה אתכם להתרשם מאתר האינטרנט שלנו , להתקשר עמנו ולברר קיומן של זכויות עבורכם.

הוצאת כספי קרוב שנפטר ללא צו ירושה

הבעיה עם משיכת הכספים מקופות קטנות לנפטרים

פעמים רבות, אנו נתקלים במקרים של אנשים להם אין צו ירושה, ומעוניינים למשוך קרנות עם סכומים קטנים אותם השאיר המנוח.

לרוע המזל, העלויות של צו ירושה, מגיעות לכדי אלפי שקלים, ולכן לעתים אין כדאיות לבצע הוצאת צו ירושה עבור סכום שכזה.

הפתרון – משיכת כספים ללא צו ירושה

לכן, משרד האוצר הוציא הוראה חדשה המאפשרת למשוך קופות גמל קטנות ללא צורך בצו ירושה. 

כמובן, זה מותנה בכמה תנאים שאותם נפרט להלן. בנוסף, ההוראה טרם נכנסה לתוקף באופן רשמי.

התנאים למשיכת הכסף ללא צו ירושה

 • הסכום בקרן אינו עולה על 5000 שקלים.
 • עברו 3 שנים מיום פטירת העמית
 • רק בן הזוג, ההורה או הילד של הנפטר יכולים לבצע משיכה כזו

פרטים נוספים

לפני המשיכה, ידרשו היורשים לחתום על כתב שיפוי (שאומר שאם תהיה תביעה נגד החברה על הכספים שנמשכו, הם יחזירו לחברה המנהלת את הכסף)

החברה המנהלת נדרשת לעשות בדיקה כי אכן לא הוצא צו ירושה או צו קיום צוואה

חשוב להדגיש: יתכן וכי יש לנפטר כספים, ואתם לא יודעים עליהם. מומלץ לנסות לבדוק האם יש תיעוד לכספי המנוח. חשוב לציין כי אתר "הר הכסף" לא נותן מידע עבור נפטרים שנפטרו לפני יותר מ4 שנים. אז אין לסמוך על התוצאות המתקבלות ממנו.

בהצלחה עם משיכת כספי הירושה שלכם…

מה דעתכם על החוק החדש? יש לכם שאלות בנושא? אתם מוזמנים לכתוב את התגובה שלכם כאן למטה.

מאחורי הקלעים – איך מתבצע תהליך העבודה שלנו לאיתור הכספים

להלן שלבי האיתור שמבצעת חברתנו:

לאחר חתימה על הטפסים, ותשלום עבור פתיחת התיק, מחלקת האיתור שלנו, מתחילה לאתר את הכספים, הזכויות, הקרנות, הקופות, וכו', המגיעים לכם.

מחלקת האיתור מוציאה לכל נבדק טופס איתור זכויות, ובודקת את זכויות הנבדק בגופים להלן (בהתאם למסלול הבדיקה שנבחר):

 1. חברות ביטוח
 2. בתי השקעות וקופות גמל
 3. קרנות פנסיה
 4. קרנות נאמנות (במסלול המורחב בלבד)
 5. תאגידים – מניות, דיבידנדים ועוד (במסלול המורחב בלבד)
 6. קרקעות  – מנהל מקרקעי ישראל, רשם המקרקעין (במסלול המורחב בלבד)
 7. רשויות מדינה ומלוות שונות (במסלול המורחב בלבד)
 8. בנקים* – (במסלול המורחב בלבד)

*חיפוש זכויות בבנקים: מזרחי-טפחות, הבינלאומי, מרכנתיל, ירושלים, איגוד ודיסקונט כרוך בתשלום עמלה על סך 55 ש"ח ישירות לכל בנק בנפרד.

שלב הפניה לגופים

בשלב זה אנו פונים לכל הגופים המוסדיים בבקשה לבדוק קיומן של זכויות כספים, ונכסים על שם הנבדק.
מחלקת האיתור מקבלת מכל הגופים המוסדיים את תשובותיהם, מתעדת אותן, ומכינה עבור כל נבדק דו"ח מסודר המשלב אסמכתאות של תשובות הגופים.

אופן הבירור מול הגופים

כדי לבצע הליך מוקפד ומקצועי, אנו מקפידים לפנות לכל גוף מוסדי לפי הנהלים שלו, ואף מעבר אליהם.

אנו פונים אל הגופים בדואר רשום, במכתבים, בפקסים, ובטלפונים.

נציגינו מקפידים לוודא עבור כל גוף וגוף, האם המסמכים הנדרשים הגיעו אליו, האם יש בהם בעיות (לכל גוף מוסדי נהלים משלו לגבי הצורה בה הטפסים צריכים להגיע, ויש מביניהם שנוטים להערים קשיים), ובמידה ויש מקרה כזה, שולחים שוב את הטפסים כנדרש.

כמו כן, אנו מנהלים מעקב על מנת לוודא שכל הגופים מחזירים את התשובות במועד, כנדרש על פי חוק (כצפוי, הגופים לא ממהרים לדווח על הכספים של הלקוחות שלנו המוחזקים אצלם)

לצערנו, בחלק מהגופים, קימיים קשיים רבים, ונדרשים מאמצים מרובים, הכוללים מכתבים בדואר רשום, פקסים, טלפונים וכן הלאה, על מנת לקים את תהליך הבדיקה.

אנו לוקחים כל מקרה של כל לקוח באופן אישי, ועושים כל מאמץ אפשרי, וכל פעולה נדרשת, על מנת לא לפספס אף זכות של הלקוח, גם זכות קטנה ככל הנדרש.

אמת, איננו עובדים בהתנדבות, אבל דווקא בגלל זה אנחנו רואים כמחוייבות וכשליחות שלנו, לא לחסוך במאמצים על מנת לאתר כל שקל ששייך ללקוח. כי הכסף שעבדת בשבילו – שיייך אך ורק לך.

האם תהליך הבדיקה שונה כאשר מתבצעת בדיקה עבור קרוב שנפטר?

תהליך הבדיקה אמנם לא משתנה, אולם בנוסף לטפסים הרגילים, יש לצרף תעודת פטירה, וצוואה וצו קיום צוואה (או במקרה שאין צוואה – צו ירושה).

תוך כמה זמן מקבלים תשובות?

תהליך האיתור אורך בממוצע בין שלושה לשישה חודשים. חשוב לציין כי אנו פונים לכל החברות תוך מספר ימים, אך מכיוון שלכל גוף מוסדי קיימים נהלים שונים, התשובות מתקבלות רק לאחר מספר שבועות.