בנק לאומי הפסיד במשפט וחוייב לשלם 2,500 ש"ח לעשרות אלפי לקוחות

בית המשפט המחוזי בלוד אישר  הסכם פשרה במסגרת תביעה ייצוגית שהוגשה כנגד בנק לאומי על גביית יתר של ריבית מלקוחות שננקטו נגדם הליכים משפטיים.

בנק לאומי - כספים אבודים

בנק לאומי

על פי כתב התביעה, הבנק גבה מעשרות אלפי לקוחות שננקטו נגדם הליכים משפטיים סכומי כסף חריגים, זאת בניגוד לחוק.

על פי כתב התביעה שהוגשה בשנת 2008 באמצעות עו"ד גיל רון, יעקב אביעד ואהרן רבינוביץ, הבנק חייב בריבית הגבוהה ביותר את כל החייבים, בלי הפרדה ביניהם כמתבקש על פי חוק ובניגוד להוראות בנק ישראל.

לקוחות מאוכזבים של הבנק: "חשבתי שריבית "שוק אפור" קיימת רק בארגוני הפשע, לא האמנתי שאחד משני הבנקים הגדולים מישראל ינהג כך"

לקוחות שבנק לאומי נקט נגדם  הליכים משפטיים בעבר ומעוניינים לברר האם האם הם זכאים, יכולים לעשות זאת בטלפון 03-7538808.

איך עזרנו לאם שכולה ניצולת שואה להשיג את הכספים שלה

במדינת ישראל מוערכים הכספים ללא דורש שנמצאים בבחשבונות בנק רדומים, מלווות בבנק ישראל, פוליסות ביטוח מוקפאות, בקופות גמל ישנות, קרנות פנסיה  וכיו"ב בכ – 15,000,000,000 ש"ח.

רצינו לשתף אתכם בסיפור של לקוחה שלנו, גברת ר., אשה מבוגרת וערירית שלאחר עמל רב ומאמצים מרובים הצלחנו לשמח אותה, ולהשיב לה מחברת הביטוח 34,145 שקלים. השמחה והתודות שגברת ר' העניקה לנו, חיממו מאד את לבנו.

סיפור זה הוא דוגמא לאלפי סיפורים דומים, השונה הוא הסיפור האישי של ר', אם שכולה, אלמנה וניצולת שואה. החיים בישרו לה צער ויגון רב, ולכן סיפור ההצלחה במקרה שלה היה מרגש יותר מכל סיפור אחר!

ר., בת 81, אלמנה ואם שכולה.
החיים זימנו לה לא מעט צער וכאב ואילו היא – מחזירה לחיים מלחמה שערה.
עסוקה בשלה, עם מחשבותיה, רצונותיה ואורח חייה.

באחד הימים התקשרו אליה מחברת "איילי" – "יש עבורך כספים שלא נפדו בחברת ביטוח, שאת זכאית למשוך אותם ואנו מבקשים לפדות אותם עבורך…". לגברת ר., שעברה לא מעט צרות בחיים, עלו בראשה שאלות רבות, "או שמישהו מנסה לעבוד עליי, או שיקחו לי כסף, או שיבקשו כרטיס אשראי, או שרוצים לדעת מה יש לי בדיוק, או שרוצים להיכנס אליי הביתה……." חשבה לעצמה.

"אנו נבצע את תהליך האיתור של הכספים ללא עלות. הכל נבדק ומנוהל על ידי עורך דין  והכספים, כפי שמצוין במפורש בייפוי הכוח שעליו חותמים לקוחותינו, נפדים אך ורק לטובת הלקוח. רק אם נצליח לאתר הכספים  – רק אז נגבה את שכר טרחתנו"

מקץ כארבעה חודשים, הגב' ר' קיבלה צ'ק על סך כ- 34,000 ש"ח מאחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל. התרגשותה והתודות שהרעיפה עלינו חיממו את הלב.

יש דרך אחרת לעשות דברים – להאמין במשהו ולעשות אותו מתוך אותה אמונה – אומנם לא לשם שמים, אנחנו בהחלט מתפרנסים מזה, אך קודם כל להיות שקוף, אמין והוגן. להאמין שאפשר גם אחרת.

חברתנו מזמינה אתכם להתרשם מאתר האינטרנט שלנו , להתקשר עמנו ולברר קיומן של זכויות עבורכם.