מה גובה ביטוח החיים שאני צריך?

העיקרון העומד בבסיס רכישת ביטוח חיים הוא פשוט מאוד – ככל שיש סביבך יותר אנשים התלויים בך, אוהבים וזקוקים לך – כך עליך לדאוג לעצמך לסכום ביטוחי גבוה יותר במקרה פטירה חו"ח : רווק בתחילת דרכו, לאו דווקא זקוק לסכום ביטוחי גבוה מדי, אלה אם כן הוא תומך בהוריו ובמשפחתו או באחרים ומעוניין לדאוג להם לאחר לכתו. אדם נשוי כבר חייב לדאוג לעצמו לסכומי ביטוח ראויים, ובוודאי ובוודאי, נשוי עם ילדים.

אין נוסחה לקביעת או לחישוב מדוייק של סכום הביטוח שעל אדם לדאוג לעצמו – החשיבות של אדם מבוסס כלכלית הגר באזור יוקרתי ומרוויח אלפי שקלים בחודש יכולה להיות פחותה מזאת של אדם שאינו עובד ומתגורר בדירת חדר. זאת גם הסיבה לכך שכשמדובר בביטוח חיים, הקרוי גם "ריסק", אדם לא מוגבל בסכום הביטוח, והוא יכול לבטח עצמו בכל סכום שירצה, בכל חברות הביטוח – וחו"ח במקרה פטירתו, יקבלו מוטביו את כל סכומי הביטוח המצטברים. אין "כפל ביטוח" כאשר מדובר בביטוח חיים.

ובכל אופן, על מנת לחשב סכום ביטוחי ראוי , עלינו לעצור ולחשוב מה העלות החודשית של מחייתנו יחד עם משפחתנו, מה אנו רוצים לחסוך ולהגיע אליו ברבות השנים, לצרף את כל הסכומים המצטברים – ולהגיע לסכום שכדאי לבטח את עצמנו.

לדוגמא : נשוי + 2 ילדים, בני 4 ו- 2 , מרוויח 7500 ש"ח בחודש : מחייתו עם משפחתו, עולה לו בחודש 6500 ש"ח ; הוא מתכנן לתמוך בילדיו עד גיל 25, בנוסף יש כ- 4 ארועים משפחתיים (חתונות, בר/בת מצווה, ברית וכיו"ב), מעוניין לעזור לילדיו ברכישת דירה, לימודים וכו'. מה יקרה אם מחר בבוקר יצא מביתו וחו"ח לא יחזור ?

6500 ש"ח • 12 חודשים • 23 שנה (גיל הילד הקטן) • 2 (2 ילדים) + 200,000 ש"ח (ארועים, לימודים, דירה ורכב) =

סך הכל  3,788,000 ש"ח הוא סכום הביטוח לו תזדקק משפחתו אם יקרה הגרוע מכל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *